Етап підготовки дитини до акробатичних занять — найважливіший крок. Важливо переконатися, що дитина готова відвідувати заняття та має бажання розвиватися у спортивній сфері. У цьому допоможуть розмови та консультації. А коли рішення займатися прийняте, практичні поради допоможуть правильно підготувати дитину до безпечних та захопливих тренувань.
Практичні поради: як підготувати дитину до першого заняття з акробатики
Для того, аби майбутній спортсмен остаточно переконався у готовності займатися, можна відвідати перше пробне заняття, де дитина зможе як поспостерігати за іншими учнями, так і сама спробувати кілька вправ.
І якщо рішення прийнято, то можна розпочати підготовку. Для цього є кілька практичних порад:
Інвентар. Звичайно, для тренувань потрібне певне знаряддя та одяг. Батьки мають забезпечити дитину необхідним інвентарем, який можна спробувати вдома та цим заохотити малюка до спорту.
Розминка. Вже на першому тренуванні дитина має усвідомлювати важливість фізичної підготовки. Дуже важливо розігрівати м’язи перед тим, як перейти до основного комплексу вправ. Але необхідно не лише пояснювати принципи виконання завдань, а й демонструвати техніку на власному прикладі.
Заохочення. Необхідно підбадьорювати дитину під час занять, аби утримувати її увагу та зацікавленість. Виконання вправ у ігровій формі, похвала, підтримка — все це сприяє підвищенню інтересу до фізичних вправ та старань для їхнього виконання.
Практичні поради — ключ, який допоможе дітям дивитися на спорт, як цікаву гру. Вони також впливають на психологічну складову, адже малеча відчуває підтримку й зацікавленість батьків і тренера.
Різниця: як підготувати хлопчиків до акробатичних тренувань
Здавалося б, акробатика для хлопчиків нічим не відрізняється від акробатики для дівчат. Особливо на етапі підготовки. Проте це не зовсім так. Через стереотипи заведено вважати, що акробатика — дівчачий вид спорту, тому багато хлопчиків стидаються займатися.
Є кілька порад для того, аби побороти сором та заохотити дитину до занять:
пояснити, що акробатика не лише для дівчаток;
відвідати хлопчачу акробатичну групу;
цікавитися здобутками дитини;
відвідувати заняття разом із дитиною.
Виконання цих практичних порад допоможе переконати хлопчика у тому, що займатися акробатикою не соромно, а навпаки — похвально, оскільки це потребує наснаги, витривалості та великої сили.
Що робити, якщо дитина втрачає увагу на заняттях акробатикою
Пройшовши всі етапи підготовки, здавалося б, можна розслабитися та спостерігати за розвитком дитини. Але це не так, бо малюк може стикатися з вигоранням, відсутністю зацікавленості або нездатністю сконцентруватися на командах тренера.
У такому випадку батьки можуть проявити більше зацікавленості у спортивному житті дитини, проводити разом тренування вдома. А ось викладачі можуть заохочувати різними форматами виконання вправ, наприклад, проводити заняття під музику або в ігровій формі.
Такої політики навчання дотримуються тренери спортивної школи Серебрянських. Досвідчені викладачі легко впораються із заохоченням та підтримкою дітей під час тренувань. Акробатика для хлопчиків в Студії Серебрянських займає особливу частину діяльності школи. Студія пропонує індивідуальні програми для хлопців із якісною програмою та під керівництвом досвідчених тренерів.
Навчання у школі Серебрянських допоможе як хлопчикам, так і дівчаткам не лише розвинути свої фізичні здібності, а й покращити рівень комунікації, що дуже важливо для дітей.